Polska firma Webcon zdobywcą głównej nagrody w kategorii Best SharePoint Solution

System klasy BPM (Business Process Magagement; zarządzanie procesami biznesowymi) stworzony przez krakowską firmę Webcon otrzymał główną nagrodę w kategorii Best SharePoint Solution, w konkursie organizowanym w listopadzie tego roku Sztokholmie przez European Sharepoint Community.

System – rozwijany przez firmę Webcon od 2006 roku - porządkuje pracę i optymalizuje procesy przebiegające w firmie. Rozwiązanie nosi nazwę Webcon Business Process Suite i jest kompleksowym rozwiązaniem dla platformy Microsoft SharePoint, które pozwala zarządzać dokumentami i procesami biznesowymi przedsiębiorstwa.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali na konferencji European SharePoint Conference. To największa europejska konferencja poświęcona platformie Microsoft SharePoint, oferująca uczestnikom możliwość udziału w wielu panelach tematycznych prowadzących przez światowej klasy specjalistów. Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 1400 uczestników z całego świata.

Zobacz również:

Rozwiązania konkursowe można było zgłaszać w pięciu różnych kategoriach. Wszystkie zgłoszenia zostały przeanalizowane, ocenione i zweryfikowane przez ekspertów European SharePoint Community (Europejskiej Społeczności SharePointa), którzy następnie wytypowali finalistów. O zwycięstwie w danej kategorii zadecydowała sama społeczność SharePointowa poprzez głosowanie.

Radosław Putek (prezes Webcon) tak skomentował to wydarzenie: "podczas konferencji mieliśmy szansę przedstawić ludziom z wielu krajów świata polskie rozwiązanie stworzone przez firmę z polskim kapitałem. Nagroda, którą otrzymaliśmy, potwierdza, że nasze rodzime systemy informatyczne mają doskonałą jakość i mogą śmiało i skutecznie konkurować ze światową czołówką".


TOP 200