Polska Grupa UNIX International

UNIX International to międzynarodowa organizacja grupująca producentów sprzętu, oprogramowania aplikacyjnego i systemowego, sprzedawców i użytkowników systemu UNIX.

UNIX International to międzynarodowa organizacja grupująca producentów sprzętu, oprogramowania aplikacyjnego i systemowego, sprzedawców i użytkowników systemu UNIX. Odpowiada ona za rozwój systemu UNIX V. Wśród ponad 200 członków UNIX International są między innymi: AT&T, ICL, Motorola, NCR, NEC, Olivetti, SCO, Sun Microsystems, Toshiba, UNISYS i wielu innych.

Członkowie UNIX International biorą udział w definiowaniu systemu UNIX, co zapewnia dostosowanie rozszerzeń systemu do wymagań rynku oraz do norm opracowywanych przez organizacje przemysłowe, takie jak: X/Open, IEEE, POSK UNIX International stara się zapewnić zgodność nowych wersji systemu z już istniejącymi. Zgodność z ponad 16 mln instalacji systemu UNIX, pracującymi na całym świecie, gwarantuje ochronę inwestycji użytkowników w oprogramowanie, szkolenie personelu oraz niezależność od producentów sprzętu.

Pierwszym polskim członkiem UNIX International jest firma POLNET Technologies Inc. specjalizująca się w systemach otwartych. Jest ona również jednym z członków - inicjatorów powołania Polskiej Grupy Użytkowników UNIX. Jerzy

MEMBER

Wilczyński, Dyrektor Generalny POLNET Technologies, wchodzi w skład zarządu UNK International i stoi na czele UNIX International Polish Marketing Group.

Powołanie polskiej grupy UNIX International z jednej strony pozwoli polskim programistom zaprezentować swoje osiągnięcia na forum międzynarodowym, a z drugiej zapewni stały dopływ najnowszych informacji dotyczących systemu UNIX. Coraz większa popularność systemów otwartych w Polsce będzie miała duży wpływ na liczbę członków grupy polskiej. Computer World PL będzie informował o jej działalności.

Już 23 lipca 1991 r. w War-szawie odbędzie się Międzynarodowe Seminarium UNIX International, które organizuje ze strony polskiej POLNET Technologies.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200