Polscy programiści najlepsi w Europie Środkowej

Polscy studenci zdecydowanie wygrali mistrzostwa Europy Środkowej w programowaniu zespołowym, które odbyły się 20 listopada w Budapeszcie. Drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego zajęły pierwsze i drugie miejsce, zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego - trzecie, a Uniwersytetu Wrocławskiego - czwarte.

Mistrzostwa wygrał zespół składający się z trzech studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) UW - Marcina Michalskiego, Pawła Parysa i Bartłomieja Romańskiego. "Udało im się rozwiązać aż osiem z dziesięciu konkursowych zadań. Kolejne trzy drużyny konkursu poradziły sobie tylko z siedmioma" - poinformował opiekun zwycięzców, prof. Jan Madey z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Zwycięzcy będą reprezentować Europę Środkową podczas finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2006 r. w San Antonio w Teksasie.

Drugie miejsce także przypadło warszawskiej drużynie z MIM UW, którą tworzyli tegoroczni mistrzowie Polski w programowaniu: Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Piotr Stańczyk. "Polacy zgarnęli w Budapeszcie wszystko - na trzecim miejscu uplasował się bowiem zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, na czwartym - z Uniwersytetu Wrocławskiego. W pierwszej dziesiątce "zmieściła się" też trzecia drużyna UW - ostatecznie zajęła ósme miejsce" - podsumował Madey.

Zobacz również:

  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki

W konkursie w Budapeszcie wystartowało 56 drużyn z uczelni z Czech, Słowacji, Węgier, Polski, Austrii i Słowenii. Był to etap eliminacji przed mistrzostwami świata, które odbędą się na wiosnę w USA. Studenci z UW już po raz dwunasty wystartowali w środkowoeuropejskich eliminacjach i po raz dwunasty zakwalifikowali się do światowego finału.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200