Polscy inżynierowie programują dla branży motoryzacyjnej w Niemczech i USA

Firma Sii realizuje projekt dla firmy ThyssenKrupp System Engineering, będącej częścią dużego niemieckiego koncernu. Polscy inżynierowie zatrudnieni w Sii zostali zaangażowani w modyfikację linii produkcyjnej wytwarzającej automatyczne skrzynie biegów dla General Motors.

Sii zbudowała dla niemieckiego klienta zespół inżynierów automatyków, którzy pracują nad modyfikacją linii produkcyjnej dla koncernu General Motors. Linie te wytwarzają automatyczne skrzynie biegów, dedykowane do samochodów z napędem na tylną oś. W ramach projektu Sii pracuje nad 6 maszynami: 2 automatycznymi i 4 półautomatycznymi.

Do zadań inżynierów Sii należało napisanie oprogramowania dla sterowników PLC firmy Siemens w oparciu o standard klienta i o standard stosowany w branży automotive. Następnie uruchomienie wstępne maszyn w siedzibie klienta w Niemczech. Na tym etapie polscy inżynierowie sprawdzają, czy napisany przez nich program steruje maszyną w sposób opisany w dostarczonej specyfikacji klienta i w czasie cyklu zdefiniowanym przez klienta. Weryfikują poprawność połączeń i adresację wszystkich komponentów elektrycznych będących częścią maszyny.

Zobacz również:

  • Sii osiągnęło rekordowy zysk i dzieli się nim z pracownikami
  • Gigant z duchem start-upu

Ponadto są odpowiedzialni za parametryzację i uruchomienie wszystkich komponentów automatyki przemysłowej, z których maszyna jest zbudowana. Etap ten kończy się przeprowadzeniem akceptacji funkcjonalnej. Ostatnim etapem jest wyjazd wraz z maszyną do docelowej fabryki, najczęściej w Stanach lub Chinach, gdzie zadaniem inżynierów Sii jest powtórne uruchomienie maszyny.

Firma Sii rozpoczęła współpracę z ThyssenKrupp System Engineering pod koniec 2012 roku. ThyssenKrupp System Engineering wchodzi w skład potężnego niemieckiego koncernu, który zajmuje się inżynierią mechaniczną i elektryczną dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i energetycznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200