Połowiczne zwycięstwo Kodaka

Użytkownicy systemu Windows XP będą mogli korzystać z programów do edycji fotografii cyfrowych produkowanych przez firmy inne niż Microsoft.

Użytkownicy systemu Windows XP będą mogli korzystać z programów do obróbki fotografii cyfrowych, produkowanych przez firmy inne niż Microsoft. O utrudnianie użytkownikom korzystania z konkurencyjnego oprogramowania oskarżyła giganta z Redmond firma Kodak. Owo utrudnianie polegało na tym, iż po podłączeniu aparatu fotograficznego do komputera z zainstalowanym Windowsem XP, automatycznie uruchamiała się aplikacja od edycji zdjęć, dostarczona wraz z systemem.

Kodak, opracowujący wspólnie z America Online serwis, który umożliwi zlecanie wykonania wydruków fotografii za pośrednictwem Internetu, nie osiągnął jednak swego głównego celu. Firma domagała się, by użytkownicy nowego systemu mogli dowolnie wybierać, z którego serwisu będą chcieli korzystać przy drukowaniu swych fotografii. Ten postulat nie zostanie zrealizowany - preferowanym przez system serwisem pozostanie uruchomiony przez Microsoft MSN Picture.

Zobacz również: