Połowa rynku systemów unixowych należy do HP, Suna i IBM

Brytyjski serwis informacyjny Unigram X opublikował w połowie kwietnia przybliżone dane, charakteryzujące światowy rynek systemów unixowych w 1993 r. (wg wstępnych szacunków Dataquest Inc.). Pod względem wielkości obrotów i udziału w rynku liderem jest HewlettýPackard, przed Sun Microsystem i IBM. Analitycy z Dataquest obliczyli, że w 1993 r. globalna wartość obrotów systemami unixowymi była o prawie 2 mld USD większa niż w 1992 r. (co stanowi wzrost o 11,6%) i osiągnęła wielkość 19,6 mld USD.

Brytyjski serwis informacyjny Unigram X opublikował w połowie kwietnia przybliżone dane, charakteryzujące światowy rynek systemów unixowych w 1993 r. (wg wstępnych szacunków Dataquest Inc.). Pod względem wielkości obrotów i udziału w rynku liderem jest HewlettPackard, przed Sun Microsystem i IBM. Analitycy z Dataquest obliczyli, że w 1993 r. globalna wartość obrotów systemami unixowymi była o prawie 2 mld USD większa niż w 1992 r. (co stanowi wzrost o 11,6%) i osiągnęła wielkość 19,6 mld USD.

Z załączonej tabeli widać, że jeśli trend z ostatnich 2 lat się utrzyma, to Digital z 4 pozycji może spaść na 5. Ponadto można zaobserwować, że trzej wielcy w tej branży (na których obecnie przypada już prawie połowa tego rynku) zmierzają do jego podziału między siebie kosztem mniejszych firm, których udział spadł w 1993 r. o 6,3% w porównaniu z 1992 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200