Polkomtel: prognozy finansowe

Operator sieci Plus GSM, liczy że 2001 rok zakończy dwukrotnym zwiększeniem zysku netto, który w ubiegłym roku wynosił 206 mln zł. Koniec bieżącego roku ma przynieść operatorowi wzrost liczby abonentów z obecnych 3 mln do 3,5 mln.

Polkomtel SA, operator sieci telefonii komórkowej Plus GSM przedstawił prognozy finansowe dotyczące roku finansowego 2001. Zdaniem władz spółki, zysk netto za bieżący rok działalności może być nawet dwukrotnie większy w stosunku do wyników z roku 2000. Miniony rok Polkomtel zakończył 205,9 mln zł zysku netto. Spodziewany jest także 25-procentowy wzrost przychodów spółki, do poziomu 4,4 mld zł. W stosunku do roku 1999 zysk netto z roku ubiegłego wzrósł o około 60%.

Na początku września br. Polkomtel poinformował, że koniec bieżącego roku przyniesie operatorowi wzrost liczby abonentów o około 17% z 3 mln obecnych użytkowników sieci Plus GSM do 3,5 mln. Przedstawiciele firmy szacują, że udział Plus GSM w rynku telefonii komórkowej w Polsce wynosi 37%.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

W pierwszych sześciu miesiącach działalności w 2001 r. Polkomtel odnotował zysk na poziomie ponad 230 mln zł, co już przewyższyło całoroczny zysk z 2000 r. Przychody ze sprzedaży za okres styczeń-czerwiec 2001 r. wyniosły 1,98 mld złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200