Polkomtel i Ericsson zbudują sieć GSM/UMTS

Operator sieci Plus oraz szwedzki koncern telekomunikacyjny podpisali trzyletni kontrakt na usługi związane z projektowaniem, rozwojem i wdrożeniem nowej sieci komórkowej 2G/3G. Umowa, obejmująca północny i zachodni region Polski, wejdzie w życie 1 października br.

Dzięki powierzeniu nadzoru na techniczną stroną przedsięwzięcia, jakim jest budowa elementów sieci GSM/UMTS, Ericssonowi, Polkomtel będzie mógł skupić się głównie na sprzedaży i marketingu nowych usług. W trakcie realizacji pierwszej fazy umowy szwedzki koncern przejmie od operatora dwudziestu pracowników z działów technicznych, którzy wzmocnią kadry zajmujące się organizacją serwisów Ericssona w Polsce. Cała sieć pozostanie własnością Polkomtela.

Kontrakt na budowę sieci 2G/3G, który uzupełnia podpisaną wcześniej umowę między spółkami (dostawa sieci), zawarto w ramach oferty "managed services". Świadczone usługi obejmują dość szeroki zakres działalności - od podstawowego wsparcia sprzętowego i programowego do zarządzania operacjami sieciowymi operatora. Ericsson podpisał dotychczas 95 kontraktów na usługi "managed services" na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200