Politechnika Wrocławska rozpoczyna współpracę z laboratorium IBM w Hajfie

Politechnika Wrocławska ogłosiła podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy z laboratorium IBM Research Hajfa. Studenci, naukowcy i specjaliści będą prowadzić wspólne prace B&R.

Specjaliści z Hajfy oraz naukowcy i studenci z Wrocławia utworzą od kilku do kilkunastu grup roboczych, które będą się skupiać na badaniu i rozwoju najnowszych technologii z obszaru cloud computingu, technologii modelowania i zagadnień optymalizacji. Podpisanie umowy o współpracy to kolejne przedsięwzięcie realizowane w ostatnim czasie wspólnie przez IBM i Politechnikę Wrocławską. Od dwóch lat oba podmioty działają w ramach programu Wielozadaniowego Centrum ds. Cloud Computing.

Projekt został doceniony przez Komisję Europejską, która wyróżniła powołanie Wielozadaniowego Centrum ds. Cloud Computing jako najbardziej innowacyjny projekt edukacyjny w Europie w latach 2010-2011. "Cieszymy się, że nasi pracownicy i studenci będą mogli prowadzić wspólne projekty z jednym z najbardziej uznanych ośrodków badawczo-rozwojowych na świecie. Taka okazja to dla nich wielka szansa na zdobycie cennych doświadczeń i sprawdzenie swoich umiejętności w międzynarodowym środowisku" - mówi prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200