Politechnika Poznańska podpisała na CeBIT 2011 umowę o współpracy z Brazylią

W Hanowerze, na polskim stoisku zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki oraz dzięki uprzejmości i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, swoje osiągnięcia prezentowały Laboratoria Badawcze Systemów Mobilnych Politechniki Poznańskiej.

Prezentacja innowacyjnego systemu dowodzenia C4I Politechniki Poznańskiej spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony odwiedzających polskie stoisko na targach CeBIT 2011. Delegacja polskich parlamentarzystów z premierem Waldemarem Pawlakiem na czele z uwagą i uznaniem śledziła prezentację możliwości systemu, który ma wspomagać zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. System, który wspiera m.in. predykcję rozpływów wody w trakcie powodzi oparty o analizę zdjęć satelitarnych i złożone przetwarzanie danych przestrzennych, był wykorzystywany z powodzeniem w czasie zeszłorocznych powodzi. Zaawansowane systemy bezzałogowych statków powietrznych cieszyły się również dużym zainteresowaniem gości.

Politechnika Poznańska podpisała na CeBIT 2011 umowę o współpracy z Brazylią

Mikołaj Sobczak, szef interdyscyplinarnego zespołu zajmującego się technologiami mobilnymi na Politechnice Poznańskiej i bezzałogowy samolot Żuraw

Podczas targów Laboratoria Badawczych Systemów Mobilnych (MLABs) Politechniki Poznańskiej podpisały umowę o strategicznej współpracy z brazylijską firmą IT Assespro Regional PR. Dzięki umowie zespół Laboratoriów Mobilnych będzie pozyskiwać brazylijskich partnerów pragnących zlecać badania i realizować wspólne projekty.

Zobacz również:

  • Politechnika Poznańska otworzyła swoje Centrum Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa

Pierwszy sukces, na polu współpracy pomiędzy MLABs a brazylijskimi partnerami, jest złożenie pierwszego wspólnego projektu w dziedzinie zaawansowanych systemów ochrony przyrody w ramach konkursu w 7. Programie Ramowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200