Policja z ATM

Alma SA ukończyła budowę i wdrażanie sieci ATM dla poznańskiej policji.

Zastosowane rozwiązanie ma usprawnić pracę policji na terenie Poznania. Docelowo z systemu będą korzystać wszystkie jednostki związane z zarządzaniem sytuacjami kryzysowymi (policja, pogotowie oraz służby ochroniarskie).

Realizację projektu Alma SA – poznański integrator systemów informatycznych – rozpoczęła w listopadzie ub.r. W ramach kontraktu zbudowała sieć ATM, która stanowi również pierwszy etap wdrażania zaawansowanego systemu wspomagania decyzji SWD. Obecnie do istniejącej sieci szkieletowej przyłączane są kolejne systemy transmisji wideo z najważniejszych obiektów usytuowanych na terenie Poznania oraz tych najbardziej narażonych na zagrożenia publiczne.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Twórcy projektu podkreślają jego przewagę nad standardowymi systemami analogowymi: „W systemie analogowym, gdy w dowolnym punkcie miasta należy zainstalować dodatkową kamerę, należy ponownie przekopać miasto i dołożyć kolejne łącze od kamery do odbiornika. Do zbudowanego przez nas systemu szkieletowego można dołączać dowolną liczbę kamer i przesyłać sygnał do dowolnej liczby odbiorców.”

Z systemu w pierwszej kolejności korzystają poznańscy policjanci, już przeszkoleni do obsługi urządzeń. Dla nich zostanie również wdrożony kompletny system wspomagania decyzji (SWD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200