Policja wyda 500 mln zł na IT

Jak podaje Puls Biznesu, Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup scentralizowanego systemu wspomagającego obsługę policji (SWOP - system wcześniej znany jako system wspomagania logistyki policji). Przetarg za 30-40 mln zł to dopiero początek modernizacji, bo policja wkrótce powinna ogłosić zamówienia na systemy wspomagania dowodzenia i inne rozwiązania za łączną kwotę 500 mln zł.

Zamówienie zostało rozpisane w ramach procedury tzw. dialogu konkurencyjnego: KGP zaprosi do złożenia ostatecznych ofert pięć firm, które przyślą wnioski o udział w postępowaniu. W przetargu rywalizować będą na pewno firmy z grup Prokomu, Sygnity i Comarchu, a także wielkie międzynarodowe koncerny HP i IBM - czytamy w PB.

Jak ocenia jeden z możliwych wykonawców, będzie to jeden z najciekawszych przetargów informatycznych ostatnich lat, ponieważ zamówienie jest nie tylko bardzo prestiżowe, ale też wartościowe i daje szansę na kolejne kontrakty na obsługę i serwis.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200