Polbox znika z Internetu

Jak podaje Gazeta Wyborcza, po prawie 11 latach zakończyła swoją działalność firma Polbox, która jako pierwsza w Polsce zaoferowała bezpłatne konta pocztowe. Przejęta przez Netię spółka nie nadążyła za dynamicznym rozwojem Internetu.

W połowie lat 90., kiedy dominowały płatne skrzynki oferta Polboksu była przełomem i znalazła wielu entuzjastów. W szczycie popularności aktywnych kont było ok. 220-230 tys. Spółka obsługiwała też ok. 40 tys. darmowych stron WWW.

W 2000 r. spółkę przejął Softbank, skupując też pięć innych spółek internetowych i scalając w jedno. Potem pakiet spółek trafił w ręce duńskiego telekomu TDC. Kiedy w 2004 r. spółki przejęła Netia, ich rozwój zaniedbano i usługi oferowane przez Polbox przestały być atrakcyjne na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Wczoraj Polbox zamieścił na stronie internetowej komunikat informujący o zakończeniu działalności: "W związku z tym, że świadczone Państwu usługi w serwisie free.polbox.pl nie spełniają kryteriów funkcjonalności, zmuszeni jesteśmy z dniem 30 kwietnia br zamknąć konta poczty elektronicznej w domenie polbox.com."


TOP 200