Połączone kompetencje

Łódzkie firmy - GeoSoft i Laser - połączyły się, tworząc Laser Systemy Informatyczne SA.

Łódzkie firmy - GeoSoft i Laser - połączyły się, tworząc Laser Systemy Informatyczne SA.

Fuzja GeoSoft i Lasera zakończyła się w połowie maja br. W skład Laser Systemy Informatyczne (LSI) wchodzi: Zakład Produkcji Oprogramowania (poprzednio GeoSoft) i dawny Laser zajmujący się działalnością integracyjną, handlową i szkoleniową.

"Historia połączenia jest dość długa, ponieważ rozmowy o niej prowadziliśmy od dwóch lat. Dzięki niej mamy nadzieję lepiej konkurować na rynku polskim. Branża informatyczna jest kapitałochłonna, łatwiej utrzymać się na rynku większym firmom" - mówi Tomasz Wiliński, członek zarządu Laser Systemy Informatyczne SA.

W ciągu roku lub dwóch lat LSI zamierza pozyskać inwestora instytucjonalnego. Prowadzone są rozmowy w tej sprawie z funduszami i bankami inwestycyjnymi. Kierownictwo firmy zamierza przekazać inwestorowi nie więcej niż 20% akcji. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom Laser Systemy Informatyczne zamierza rozbudować sieć oddziałów. Spółka działa dzisiaj jedynie w Łodzi, a od dwóch tygodni także w Warszawie. Plany kierownictwa obejmują stworzenie 5-6 oddziałów. "Nie chcemy budować ich od podstaw. Zamierzamy raczej przejmować małe firmy informatyczne o ustalonej pozycji w danym regionie" - stwierdza Tomasz Wiliński. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie również na stworzenie nowej wersji systemu GeoSoft działającego pod systemem DOS. W przyszłości ma pracować pod kontrolą Windows. Do nowej wersji systemu dodane zostaną również kolejne moduły, przede wszystkim związane z handlem elektronicznym.

W tym roku LSI planuje osiągnąć obroty ok. 18 mln zł. Głównymi udziałowcami LSI są: Grzegorz Siewiera - 60%, Paweł Tarnowski - 35% i Paweł Podgórny - 10%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200