Połączenie I&B System z Media Service

Nowa firma ma stać się jednym z największych dostawców produktów i usług opartych na technologii GPS. Akcjonariusze spółki uchwalili podwyższenie kapitału o 30,5 mln zł.

NWZ I&B System podjęło jednogłośnie uchwałę o emisji 61 mln akcji serii R

w cenie 0,98 zł za akcję, w zamian za 100 % udziałów w grupie Media Service. Jest ona wyższa o ok. 20% od bieżącej ceny rynkowej. Zarejestrowanie emisji powinno nastąpić do końca lutego 2008 r.

Zarządy obu spółek już pracują nad zintegrowaną strategią, wstępnie ustaloną jeszcze przed procesem przejęcia. Już teraz wiadomo jednak, że głównymi liniami biznesowymi będą technologia GPS, usługi integracyjne i doradztwo. Firma będzie też oferować systemy wspomagające zarządzanie i rozwiązania dla budynków inteligentnych.

Zobacz również:

Media Service działa na rynku technologii GPS od trzech lat. Firma wprowadziła urządzenia nawigacyjne pod własną marką SmartGPS, których sprzedaż w 2008 r. ma wynieść ok. 70 tys. sztuk. Spółka rozpoczęła też budowę własnej sieci dystrybucji oraz punktów sprzedaży, podpisując m.in. umowę na ich uruchomienie w 25 halach Makro Cash & Carry. Niedawno otworzyła piąty własny salon sprzedaży.

Źródło - I&B System i Media Service


TOP 200