Połączenie Bluetooth na dystansie 1 km

Angielska firma Ezurio oferuje moduł o nazwie BISM II PA, który pozwala zwiększyć zasięg radiowego połączenia Bluetooth nawet do 1 kilometra.

Połączenie Bluetooth na dystansie 1 km
Moduł BISM II PA (Bluetooth Intelligent Serial Module) jest niewiele większy niż pudełko zapałek (ma rozmiar 22,8 x 33,8 x 7,1 mm) i został zaprojektowany z myślą o instalowaniu w urządzeniach przenośnych. BISM II PA transmituje dane z szybkością do 300 Kb/s, zawiera wbudowaną antenę, pobiera moc rzędu 700 mW, jest zgodny ze standardem Bluetooth 2.0 i jest sprzedawany razem z oprogramowaniem komunikacyjnym (firmware) wspierającym standard Bluetooth.

Rozwiązanie firmy Ezurio wzbudziło zainteresowanie społeczności wspierającej technologię Wi-Fi. Jeśli dalekosiężny Bluetooth zostanie zaakceptowany, w paśmie częstotliwości 2,4 GHz (używanym zarówno przez Bluetooth, jak i Wi-Fi) pojawi się jeszcze jedna opcja do wykorzystania. Producent twierdzi, iż oba systemy nie powinny się zakłócać wzajemnie, ponieważ moduł nie generuje silniejszego sygnału radiowego, ale wykorzystuje do zwiększenia zasięgu połączenia czułe układy elektroniczne oraz specjalne filtry.

Zobacz również:

  • Apple aktualizuje specyfikację MacBooka Air 13 z procesorem M2
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200