Polacy w Dolinie Krzemowej

Od wczoraj na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii odbywa się trzydniowe polsko-amerykańskie sympozjum naukowo-techniczne. Jego celem jest połączenie amerykańskiej i polskiej społeczności biznesowej oraz wspie-ranie rozwoju współpracy naukowej, inżynieryjnej i gospodarczej między krajami.

Fot. Pexels

Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (ang. US-Polish Trade Council). Głównym tematem tegorocznego Sympozjum są szanse i wyzwania Internetu Rzeczy. Sympozjum pod nazwą Internet of Things, Poland Day in Silicon Valley, nie skupia się jednak tylko na Internecie Rzeczy, ale również na otoczeniu IoT - cloud computingu, cyberbezpieczeństwie, kryptowalutach, inteligentnych miastach, transporcie i energetyce. Uczestnicy wspólnie zastanawiają się nad rozwojem i wykorzystaniem tych technologii na rynku polskim i amerykańskim.

Polski dzień w Krzemowej Dolinie nie mógł odbyć się bez gości z Polski, wśród których znaleźli się między innymi Tadeusz Kościński – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz dr Michał Kurtyka – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Zobacz również:

Swoje wystąpienie miał też dzisiaj Paweł Pisarczyk, prezes zarządu spółek Atende Software i Phoenix Systems oraz główny architekt oprogramowania dla Internetu Rzeczy - systemu operacyjnego czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS, przeznaczonego dla komputerów wbudowanych. Wziął on udział w dyskusji panelowej na temat konsumenckiego IoT. „Phoenix-RTOS mógłby znaleźć zastosowanie także na rynku amerykańskim, w takich dziedzinach jak energetyka, transport i motoryzacja, drony, inteligentny dom czyli tzw. smart home, czy opieka zdrowotna – wyjaśnia Paweł Pisarczyk.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200