Polacy rozpoczęli walkę o nagrody Imagine Cup 2008

W Paryżu rozpoczęły się finały konkursu programistycznego Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft. W szranki stanęli także Polacy - nasi programiści wystartują w czterech kategoriach finałowych.

Tegoroczna, szósta z rzędu, edycja konkursu Microsoft Imagine Cup, przyciągnęła ponad 200 tysięcy studentów kierunków informatycznych z ponad 100 państw. W ścisłym finale weźmie udział 121 drużyn reprezentujących 61 krajów.

Dyscypliny, w których będą rywalizować finaliści, to:

- projektowanie oprogramowania - Polskę reprezentuje drużyna Demoscene Spirit, w skład której wchodzą studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu: Agata Czapracka, Szymon Majewski, Łukasz Michniewicz, Wiktoria Szydło i Agata Majewska, słuchaczka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

- rozwój systemów wbudowanych - udział bierze grupa studentów z Politechniki Poznańskiej, [email protected] (Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Jakub Pawłowski, Piotr Ślęzak)

- programowanie gier

- bitwa programistyczna - projekt Hoshimi

- wyzwanie IT

- algorytm - startuje Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej.

- fotografia

- krótki film

- projektowanie interfejsu.

Oprócz tego przewidziane jest wręczenie następujących wyróżnień:

- nagroda za projektowanie oprogramowania dla Windows Live

- nagroda za wykorzystanie dostępnych technologii w projektowaniu interfejsu

- nagroda za interoperacyjność w programowaniu oprogramowania - w tej podkategorii o zwycięskie laury walczą studenci Politechniki Poznańskiej skupieni w grupie Together (, Tomasz Nowak, Piotr Sikora, Dariusz Walczak, Marcin Wrzos).

Zakończenie finałów Imagine Cup 2008 planowane jest na wtorek, 8 lipca.

Polacy od lat plasują się w czołówce wszelkich konkursów programistycznych. Nie inaczej jest z Imagine Cup, w którym nasi reprezentanci regularnie wygrywają rywalizację z innymi młodymi programistami lub zajmują miejsca w ścisłej czołówce.

W 2005 r. Polacy zdobyli pierwsze i trzecie miejsce w kategorii Tworzenie gier. Rok później nasi studenci zwyciężyli w kategorii kategoriach algorytmy (gdzie - co warte podkreślenia - zajęli wszystkie trzy miejsca na podium) oraz zajęli drugie miejsce w kategorii Film. Imagine Cup 2007 przyniósł polskim studentom zwycięstwa w kategoriach: fotografia, film krótkometrażowy i algorytmy. Nasi reprezentanci stanęli do rywalizacji w 7 z 9 finałowych kategorii - żaden kraj nie mógł pochwalić się lepszym rezultatem.

Więcej informacji: Imagine Cup

Aktualizacja: 07 lipca 2008 17:13

Tegoroczny finał Imagine Cup zbliża się ku końcowi. W przeddzień zakończenia rozgrywek w konkursie nadal mamy swoich reprezentantów - o najwyższe laury będą oni konkurować w trzech kategoriach:

- Algorytm (Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej),

- Projektowanie systemów wbudowanych (Drużyna [email protected] z Politechniki Poznańskiej),

- Projektowanie Oprogramowania - nagroda za interoperacyjność (grupa Together z Politechniki Poznańskiej).


TOP 200