Polacy najlepszymi koderami!

W tegorocznych zawodach programistycznych TopCoder Open, które odbyły się w Santa Clara w Kalifornii zwycięzcą został Tomek Czajka. Z kolei w europejskim konkursie w programowaniu zespołowym polscy studenci zajęli trzy pierwsze miejsca.

W finale dorocznego konkursu wystąpiło 24 zawodników, którzy przeszli 3-stopniowe eliminacje. W tym roku aż czterech finalistów pochodziło z Polski, w tym kolejni reprezentanci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Tomek Idziaszek i Paweł Parys. Co ciekawe, w rankingu szkół Uniwersytet Warszawski uplasował się na trzecim miejscu, za tak prestiżowymi uczelniami, jak Uniwersytet Stanford (2 miejsce) czy MIT (Massachusetts Institute of Technology).

Z kolei w konkursie w programowaniu zespołowym The 2004 ACM Central Europe Programming Contest' mistrzostwo Europy Środkowej zdobył zespół w składzie: Szymon Acedański, Tomasz Idziaszek, Jacek Jurewicz (również UW). W zawodach organizowanych w tym roku przez Politechnikę Budapesztańską wzięło udział 51 drużyn z najlepszych uczelni z Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Wrocławski, który wraz ze zwycięzką ekipą będzie reprezentował nasz region w światowym finale konkursu ACM - The 29th ACM International Collegiate Programming Contest World Finals - w dniach 3-7 kwietnia 2005 roku, w Szanghaju. Przynajmiej w tej dziedzinie okazaliśmy się najlepsi w Europie Środkowej!