Polacy jednymi z laureatów konkursu Apple Design Awards 2023

Apple przedstawiło w tym tygodniu, na organizowanej co roku konferencji WDC (Worldwide Developers Conference), zwycięzców tegorocznego konkursu Apple Design Awards 2023. Znaleźli się wśród nich Polacy - łódzkie studio deweloperskie Afterburn.

Grafika: Apple

Każdego roku gigant technologiczny wyróżnia tuzin aplikacji i gier w sześciu kategoriach: inkluzywność, atrakcyjność, jakość interakcji, oddziaływanie społeczne, szata graficzna i innowacyjność. Zwycięzcy zostali wybrani spośród 36 finalistów. Polacy zajęli pierwsze miejsce w kategorii jakość interakcji.

Afterburn to niewielka grupa deweloperska składająca się z siedmiu osób (na czele której stoi Łukasz Spierewka) specjalizujących się w projektowaniu różnego rodzaju cyfrowych łamigłówek. Nagrodzona gra logiczna nosi nazwę Railbound i opowiada o parze psów, które podróżują po świecie, naprawiając jednocześnie połączenia kolejowe. Gracze łączą i przecinają połączenia kolejowe w różnych krajobrazach, by pomóc wszystkim dotrzeć do domu, rozwiązując podzas gry ponad 200 łamigłówek - od łagodnych podjazdów po skomplikowane skrzyżowania.

Zobacz również:

Polacy jednymi z laureatów konkursu Apple Design Awards 2023

Grupa deweloperska Afterburn

Zwycięskie gry i aplikacje z tej kategorii wyróżniają się intuicyjnymi interfejsami i bezproblemową obsługą na platformach, dla których zostały przeznaczone. Rozgrywka w Railbound jest zachwycająco prosta, co widać już podczas wprowadzenia, które obywa się bez słów, punktów i poruszania się po menu. Dzięki przemyślnemu zaprojektowaniu gry cofanie i poprawianie pomyłkowych ruchów jest wyjątkowo łatwe. Nienaganne animacje i kolorowa szata graficzna czynią z Railbound dopieszczoną łamigłówkę, od której trudno się oderwać.

Druga wyróżniona w tej kategorii gra nosi tytuł Flighty, która została opracowana przez deweloperów z grupy Flighty LLC (Stany Zjednoczone). W gronie finalistów w tej kategorii (jakość interakcji) znalazły się również następujące aplikacje i gry: Shuffles by Pinterest od Pinterest, Inc.; Tide Guide: Charts & Tables od Condor Digital LLC; Automatoys od Idle Friday LTD oraz Kimono Cats od HumaNature Studios Inc.

Grupa deweloperska Afterburn

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200