PolCert w sieci Network of Trust

Ośrodek Certyfikacji Kluczy Publicznych zarządzany przez E-Telbank będzie należał do "sieci zaufania" stworzonej przez GlobalSign. Kwalifikowane certyfikaty wydawane przez PolCert będą uznawane międzynarodowo. Rozpoczęcie komercyjnej działalności ośrodka E-Telbanku planowane jest na wrzesień.

Ośrodek Certyfikacji Kluczy Publicznych PolCert, zarządzany przez E-Telbank, będzie mógł wydawać certyfikaty kwalifikowane. Aby spełnić wymagania w zakresie bezpieczeństwa i organizacji świadczenia takich usług, firma zdecydowała się na zainstalowanie części infrastruktury sprzętowej w ośrodku należącym do GlobalSign - partnera E-Telbanku. Dzięki temu certyfikaty wydawane przez PolCert będą uznawane w ogólnoświatowej sieci "Network of Trust". GlobalSign jest oficjalnym dostawcą kwalifikowanych certyfikatów dla Komisji Europejskiej spełniających wytyczne zawarte w specjalnej dyrektywie Unii Europejskiej.

Komercyjną działalność PolCert planuje rozpocząć we wrześniu. W przyszłym roku E-Telbank zamierza przenieść infrastrukturę sprzętową z centrum GlobalSign do Polski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200