PolCard wprowadza dodatkowe zabezpieczenie dla płatności internetowych

Transakcje sieciowe realizowane za pomocą kart płatniczych Visa, MasterCard, Diners Club i JCB, zabezpieczone będą koniecznością podania dodatkowego kodu weryfikującego tożsamość posiadacza karty.

Od 1 kwietnia br. płatności regulowane za pomocą kart w sklepach internetowych współpracujących z PolCardem będą zabezpieczone koniecznością podania dodatkowego kodu. Podczas transakcji kartami płatniczymi Visa, MasterCard, Diners Club i JCB w formularzach autoryzacyjnych pojawią się dodatkowe pola, w które klienci będą musieli wpisać unikalny numer CVV2/CVC2. Kod ten stanowią trzy ostatnie cyfry umieszczone na rewersie karty płatniczej, na pasku do podpisu.

Jak zapewniają przedstawiciele PolCardu, wprowadzenie nowego rozwiązania zwiększy bezpieczeństwo dokonywanych w sieci transakcji, gdyż kod jest umieszczony jedynie na karcie oraz w systemie informatycznym banku. CVV2/CVC2 nie pojawią się na żadnych innych dokumentach i wydrukach z terminali POS.

Zobacz również:

  • PayPal szykuje się do walki z Apple w segmencie odroczonych płatności

PolCard utrzymuje, iż zastosowanie CVV2/CVC2 ograniczy możliwość posługiwania się cudzymi kartami podczas dokonywania zakupów w sieci oraz w przypadku innych transakcji przeprowadzanych bez fizycznego uczestnictwa karty płatniczej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200