PolCard: doładowywanie telefonów przez POS

PolCard wprowadził na rynek usługę o nazwie "Strefa zasilania" polegającą na doładowywaniu telefonów komórkowych typu pre-paid z wykorzystaniem elektronicznych terminali POS. Usługa dostępna jest na razie dla abonentów usługi Tak-Tak oferowanej przez PTC Era.

PolCard wprowadził wczoraj na rynek usługę o nazwie "Strefa zasilania" polegającą na doładowywaniu telefonów komórkowych typu pre-paid z wykorzystaniem elektronicznych terminali POS. Z telefonów na kartę korzysta w Polsce prawie połowa użytkowników "komórek", czyli niemal 5 mln osób.

Na razie usługa doładowywania kart do telefonów komórkowych została zawarta z PTC Era. Użytkownicy telefonów Tak-Tak mogą obecnie w sieci sklepów Foto Joker i Vobis oraz salonach Beverly Hills Video doładować swoje telefony. Docelowo PolCard planuje rozszerzyć usługę na wszystkie punkty POS w kraju oraz sfinalizować podobną usługę z dwoma pozostałymi operatorami sieci komórkowych.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych

"Obecnie Idea i Plus GSM kończą integrowanie swoich systemów informatycznych z naszą siecią obsługującą terminale POS. Na przyszłość rozważamy nawiązanie współpracy z bankami, firmami ubezpieczeniowymi i dystrybutorami biletów, tak aby mogli oni swoim klientom umożliwić regulowanie należności wobec tych instytucji za pomocą POS-ów", wyjaśniła Renata Gawkowska, przedstawiciel PolCardu.

Do końca 2001 r. PolCard zainstalował na terenie Polski prawie 35 tys. terminali POS. Znajdują się one przede wszystkim w punktach usługowo-handlowych. Polska jest drugim w Europie krajem, po Wielkiej Brytanii, który wykorzystuje terminale elektroniczne do dodatkowych usług, oprócz tradycyjnego regulowania płatności za pomocą kart płatniczych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200