Pół miliona elektronicznych odpisów z KRS w sześć tygodni

Pod koniec czerwca br. ruszył system internetowego wydawania odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego. Od tego czasu pobrano już pół miliona elektronicznych odpisów.

Elektroniczny dostęp do KRS funkcjonuje już od kilku lat. Teraz można jednak pobierać aktualne odpisy z w formie elektronicznej, które mają walor dokumentu urzędowego. Nie trzeba już zamawiać odpisu z KRS w sądzie ani iść po niego do sądu. Wystarczy wejść na stronąhttps://ems.ms.gov.pl/, wyszukać podmiot po na podstawie nazwy, numeru KRS lub NIP i ściągnąć e-odpis w postaci pliku PDF, który można sobie wydrukować. Na stroniehttps://ems.ms.gov.pl/krs/weryfikujwydruk udostępniono też mechanizm weryfikacji prawidłowości wydruków. Od 28 czerwca br. kiedy Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło usługę przez Internet pobrano dokładnie 522 454 bezpłatnych odpisów z KRS. Na stronie internetowej platformy eMS udostępniany jest również do wglądu Monitor Sądowy i Gospodarczy, zgodnie ze zmianami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 kwietnia 2012 r.

Zobacz również:

  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200