Pojawiły się nowe modele Palm Pilotów

Palm IIIc to pierwszy Pilot z kolorowym wyświetlaczem.

Firma Palm wprowadziła na rynek amerykański dwa nowe modele komputerów naręcznych: Palm IIIc i Palm IIIxe.

Palm IIIc, posiadający standardowo 8 MB pamięci, to pierwszy komputer tej firmy, który wyposażony jest w wyświetlacz obsługujący 256 kolorów. Analitycy twierdzą, że właśnie ta jego funkcja może przyciągnąć wielu nowych klientów z rynku konsumenckiego. Jego cena w USA wynosi 449 USD. W Polsce pojawi się on pod koniec I połowy br., ale na razie nie jest znana jego cena.

Palm IIIxe został z kolei opracowany z myślą o użytkownikach korporacyjnych. Ten następca modelu IIIx zawiera 8 MB pamięci, nowe funkcje bezpieczeństwa oraz przyspieszoną transmisję danych, realizowaną za pomocą dołączanej podstawki. Jego cena wynosi 249 USD, a za dodatkowe 99 USD można zamówić zestaw z przenośną klawiaturą. Na razie model ten będzie dostępny wyłącznie na terenie USA.

Tymczasem już w marcu na polski rynek trafią modele Palm IIIe i Palm Vx. Dystrybutorzy zapewniają, że cena netto pierwszego z nich nie przekroczy 1 tys. zł. Będzie to uboższa wersja modelu IIIx, wyposażona w 2 MB pamięci i nie pozwalająca na rozbudowę. Palm Vx, wyposażony w 8 MB pamięci, będzie kosztował ok. 2 tys. zł netto.

***

Flesz: Palm

<A HREF="http://www.computerworld.com.pl/palminfo"><I>Computerworld wydanie dla Palm</I></A>

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200