Pojawiło się kolejne bezpłatne narzędzie BI

MicroStrategy (dostawca oprogramowania BI; Business Intelligence) informuje, że jego biznesowy pakiet Desktop jest obecnie bezpłatny. Tym samy użytkownicy mają obecnie dyspozycji kolejne tego typu bezpłatne narzędzie, które dołącza to takich również bezpłatnych rozwiązań, jak Tableau Public, Microsoft Power BI oraz inne.

Najnowszy bezpłatny pakiet MicroStrategy Desktop (oznaczony symbolem 10.) można pobierać z tej strony. MicroStrategy informuje, że użytkownicy mogą w prosty sposób dołączać bezpłatne narzędzie Desktop do biznesowych projektów utworzonych przy pomocy oprogramowania MicroStrategy Web. Pobierając z serwera swoje dashboardy i dołączając je do projektów MicroStrategy Desktop, użytkownicy aplikacji MicroStrategy Web mogą pracować nad nimi lokalnie w trybie offline.

Bezpłatne oprogramowanie MicroStrategy Desktop 10.5 nie wspiera niestety jednej ważnej opcji. Nie pozwala publikować zwizualizowanych danych na stronach WWW i następnie zagnieżdżać je w innych witrynach. Opcję taką wspierają inne tego typu narzędzia, takie jak wspomniane wcześniej pakiety Tableau Public i Microsoft Power BI.

Zobacz również:


TOP 200