Pojawiła się ciekawa oferta w grupie rozwiązań „edge computing”

VMware i Lenovo nawiązały ze sobą współpracę, której celem jest usprawnienie zadania przetwarzania danych na obrzeżach sieci komputerowych. Chcą to osiągnąć integrując ze sobą serwery Lenovo instalowane w takich środowiskach z oprogramowaniem VMware.

Lenowo

Chodzi o serwery linii Lenovo ThinkSystem SE350, na których będzie instalowane takie oprogramowanie VMware, jak vSphere, vSan i Tanzu. Są to kompaktowe serwery o wysokości 1U, w których znajduje się procesor Intel Xeon D zawierający maksymalnie do 16 rdzeni obliczeniowych.

Serwer zawiera cztery gniazda na instalowanie pamięci RAM o maks. pojemności 256 GB i cztery dyski M.2 2280 SATA wspierające technologię, SED, z których można zbudować macierz RAID 0/1. Do tego dochodzi obsługa połączeń 10GbE (2 porty), LTE i Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Serwery single-socket wracają do łask
  • Nowe stacje robocze Lenovo ThinkPad z myślą o pracy hybrydowej i zdalnej
  • Prezes Intela Pat Gelsinger odchodzi z zarządu VMware
Pojawiła się ciekawa oferta w grupie rozwiązań „edge computing”

Serwery ThinkSystem SE350 Edge należą do rozwiązań klasy „ruggedized”. Oznacza to, że są odporne na ekstremalnie wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. Są wyposażone w czujniki ruchu i rejestrują każdą próbę fizycznej ingerencji w urządzenie, a wszystkie dane przechowywane na dyskach są zaszyfrowane.


TOP 200