Pojawił się pierwszy koń trojański atakujący komputery Palm

Program dostępny jest w Internecie jako bezpłatna wersja oprogramowania emulującego platformę do gier Liberty GameBoy firmy Gambit Studios.

Program ten, działający podobnie do wirusów, atakuje komputery naręczne z rodziny Palm. Dostępny jest w Internecie jako bezpłatna wersja oprogramowania emulującego platformę do gier Liberty GameBoy firmy Gambit Studios.

Po uruchomieniu programu może dojść do skasowania wszystkich aplikacji znajdujących się na komputerze użytkownika. Przedstawiciele firmy Palm opracowali i udostępnili już na stronie WWW poprawkę umożliwiającą synchronizację urządzenia z komputerem stacjonarnym i odzyskanie utraconych danych.

Zdaniem pracowników działu McAfee firmy Network Associates, incydent ten może zapoczątkować falę działań podejmowanych przez hakerów, którzy będą atakować różnego rodzaju urządzenia naręczne takie, jak np. Palm Pilot.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200