Pogadać z monitorem

Voice Type 3.0 - system rozpoznawania mowy dla komputera PC.

Voice Type 3.0 - system rozpoznawania mowy dla komputera PC.

IBM wprowadził do sprzedaży nową wersję pakietu do komunikacji z komputerem PC za pomocą głosu - Voice Type 3.0 for Windows 95, która może współpracować z większością standardowych komputerów PC i nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Oprogramowanie umożliwia głosowe przekazywanie poleceń dla systemu operacyjnego, obsługę poczty elektronicznej lub dyktowanie tekstów dla takich aplikacji, jak WordPro, Word i Lotus Notes, bez korzystania z klawiatury i myszy.

Voice Type 3.0 działa natychmiast po zainstalowaniu, bez konieczności dostosowania do sposobu wymowy użytkownika. Ponadto ma zdolność do samodoskonalenia w trakcie pracy, ulepszając rozpoznawanie dźwięków. W porównaniu do starszych wersji wprowadzono nowe możliwości dokonywania opóźnionej lub delegowanej korekty wprowadzanych tekstów. Korekta opóźniona pozwala najpierw podyktować pełen tekst, a jego edycję przeprowadzić w czasie późniejszym, a delegowana umożliwia korektę i edycję oryginalnego dokumentu przez inną

niż dyktująca osobę.

Wymagania sprzętowe Voice Type 3.0 to komputer z procesorem Pentium 90 MHz, 256 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu, 16 MB RAM, 30 MB pamięci dyskowej, standardowa karta dźwiękowa (np. SoundBlaster) i mikrofon.


TOP 200