Podział Optimusa w połowie stycznia

Formalny podział nowosądeckiej spółki na część technologiczną i portalową miał zakończyć się w grudniu minionego roku. Ze względu na opóźnienie procesu rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Optimus Technologie SA, pierwsze notowania akcji spółek powstałych z podziału Optimusa, rozpoczną się dopiero w połowie miesiąca.

Podział Optimusa na dwie spółki nastąpić miał 31 grudnia 2001 r. Przesunie się on jednak o około dwa tygodnie, co spowodowane jest opóźnieniem w rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Optimus Technologie SA. Analogicznie pierwsze notowania akcji spółek Optimus Technologie i Grupy Onet.pl na warszawskiej GPW, planowane początkowo na 6 lub 7 stycznia br., przesuną się.

Optimus SA poinformował we wczorajszym komunikacie, iż: "ze względu na konieczność dokonania ostatecznych ustaleń związanych z interpretacją przepisów KSH w odniesieniu do procesu podziału przez wydzielenie, sąd wyda stosowne postanowienie o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki Optimus Technologie SA o akcje serii C niezwłocznie po ich uzgodnieniu".

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Zdaniem zarządu Optimusa, podniesienie kapitału Optimus Technologie SA poprzez zarejestrowanie emisji 6,8 mln akcji, które obejmie Optimus SA, nastąpi w pierwszej połowie stycznia 2002 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200