'Podwyżki' w Autodesku

Z początkiem lipca firma podniesie ceny produktów sprzedawanych w regionie EMEA. Podrożeją m.in. Autodesk Inventor/Mechanical Desktop, a także AutoCAD 2002 LT.

Autodesk z początkiem lipca dokona planowanej zmiany cen produktów sprzedawanych w regionie EMEA. Wzrost cen licencji, obejmujący również sieciowe wersje oprogramowania, sięgnie ok. 15-25%. W porównaniu z obecną ceną najbardziej podrożeją zestaw Autodesk Inventor/Mechanical Desktop, a także AutoCAD 2002 LT - odpowiednio o 25 i 20%. Autodesk tłumaczy zmiany „zakończeniem okresu promocyjnego związanym z dojrzewaniem lokalnych rynków oraz globalnym ujednoliceniem polityki cenowej”.

Autodesk przedstawiła jednocześnie globalne wyniki finansowe za I kw. 2002 r. W tym okresie firma zanotowała 18 mln USD zysku netto, przy spadku przychodów do poziomu 246 mln USD. W I kw. Autodesk sprzedał ok. 16 tys. licencji na rozwiązania do modelowania 3D. O 23% firma zwiększyła sprzedaż aplikacji dla przemysłu budowlanego (Autodesk Architectural Desktop). Przedstawiona przez firmę prognoza finansowa na II kw. zakłada uzyskanie przychodu w wysokości 210–220 mln USD, przy możliwym dalszym spadku sprzedaży w Europie i Japonii.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Smartwatche z WearOS upodobnią się do Apple Watch
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200