Podstawy jedenastki

Latem powinna być gotowa jedenasta wersja Oracle Applications, oparta na architekturze sieciowej.

Latem powinna być gotowa jedenasta wersja Oracle Applications, oparta na architekturze sieciowej.

Wersja Oracle Applications 11 będzie pierwszym realizującym koncepcję przetwarzania sieciowego (Network Computing Architecture), zintegrowanym produktem koncernu. "Nowy produkt pojawi się na polskim rynku za niespełna dwa miesiące" - zapowiada Norbert Biedrzycki z .

Nowy zestaw aplikacji Oracle'a, wspomagający działalność przedsiębiorstwa, składa się z 76 modułów umożliwiających zarządzanie zasobami ludzkimi i procesami produkcji, łańcuchem dostaw i gospodarką finansową firmy. Wszystko to będzie dostępne wraz z narzędziami analitycznymi (OLAP), pozwalającymi na budowę rozwiązań, takich jak hurtownie danych.

Pakiet od razu przystosowano do obsługi 26 języków, również polskiego. Zdaniem przedstawicieli Oracle Polska, wielojęzyczność pozwoli na zarządzanie pracą ogromnych międzynarodowych koncernów, działających w różnych systemach prawnych, w których kadra kierownicza pochodzi z wielu krajów. System jest przystosowany do obsługi waluty euro, która od przyszłego roku będzie obowiązywać w krajach Unii Europejskiej.

Przed tygodniem przedstawiciele koncernu przedstawili nowe drogi rozwoju firmy. Oracle, który przez ostatnie lata rozwijał przede wszystkim bazy danych, zamierza więcej uwagi poświęcić rozbudowie działu aplikacji. Pieniądze z tego segmentu rynku mają w ciągu najbliższych pięciu lat stanowić 50% przychodów. Tegoroczny budżet Oracle'a na rozwój działu aplikacji jest o 30% wyższy niż nakłady przeznaczone na badania i rozwój technologii bazodanowej.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200