Podkarpacki Bank Spółdzielczy korzysta z SOA

W Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku zakończył się I etap wdrożenia kompleksowego systemu obsługi kart oraz platformy integracyjnej.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy korzysta z SOA
Platforma budowana jest w modelu architektury usługowej SOA na bazie Oracle Database 11g EE i komponentów Oracle Fusion Middleware. Stanowi ona element warstwy zwanej Applications Grid, łączącej wszystkie aplikacje Banku, zarówno obecne, jak i przyszłe.

Pierwszy został podłączony do platformy system obsługi kart (SOK), autorskie opracowanie firmy AMG.net. Umożliwia on kompleksową obsługę kart płatniczych - od wsparcia, poprzez obsługę posprzedażową, autoryzacje transakcji w trybie online, zarządzanie opłatami i prowizjami, aż po rozliczanie transakcji. Zadaniem platformy jest integracja z systemem księgowym oraz zapewnienie poprawnej pracy modułu autoryzacyjnego w trybie 24/7/365, niezależnie od dostępności systemu księgowego Banku. Dzięki temu autoryzacje online mogą być realizowane także wówczas, gdy trwa procedura zamknięcia dnia w systemie księgowym. Dane o wykonanych transakcjach przekazywane są automatycznie po ponownym zestawieniu połączenia.

Projekt w Podkarpackim Banku Spółdzielczym prowadzony był przez firmę AMG.net, która już wcześniej wdrożyła podobną platformę integracyjną w Zrzeszeniu Mazowieckiego Banku Regionalnego, łącząc ponad 30 banków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200