Podglądacz zmian

Program Enterprise Minder powiadamia użytkownika o zmianach, jakie zachodzą na wskazanych przez niego stronach WWW.

Program Enterprise Minder powiadamia użytkownika o zmianach, jakie zachodzą na wskazanych przez niego stronach WWW.

Zaglądanie na strony WWW rozproszone między różne serwery tylko po to, aby sprawdzić, czy pojawiło się coś nowego, angażuje czas pracowników firmy i niepotrzebnie zatyka internetowe łącza (zwłaszcza gdy kilka osób sprawdza te same strony).

Pomocne może być narzędzie, pracujące "w tle", które samo sprawdza wskazane przez użytkownika strony. Są nimi np. cenniki w internetowych katalogach czy informacje o wprowadzeniu nowych sterowników urządzeń. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się one zmienić.

To zadanie może zrealizować program Enterprise Minder, który poprzez pocztę elektroniczną powiadamia użytkowników o zmianach. Program zajmuje jedynie 3 MB, natomiast może rosnąć jedynie jego baza. Enterprise Minder rezyduje na serwerze w sieci lokalnej i jest dostępny poprzez interfejs przeglądarki.

Przeglądarka Internet Explorer ma także opcję powiadamiania o zmianach, jednak Enterprise Minder dominuje nie tylko z uwagi na możliwość pracy w środowisku sieciowym, gdzie obsługuje jednocześnie wielu użytkowników, lecz także pod względem dostępności opcji określających, jakie zmiany dokonane na stronie są istotne i powinny spowodować wysłanie informacji o modyfikacjach.

W nieco uproszczonej wersji dostępna jest bezpłatna wersja programu.

<hr size=1 noshade>Enterprise Minder 2.01

Producent: NetMind Technologies

http://www.netmind.com

Obsługiwane platformy: Windows NT 4.0, Sun Solaris (wersja 2.5 i wyższe)

Cena: 45 USD za licencję od 100 do 499 użytkowników

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200