Pod znakiem GSM i Internetu

W siódmej edycji łódzkich targów Intertelecom wzięło udział 208 firm (w ub.r. 168 firm).

W siódmej edycji łódzkich targów Intertelecom wzięło udział 208 firm (w ub.r. 168 firm).

Łódzka wystawa pokazuje, że polska telekomunikacja stawia na profesjonalne rozwiązania, oparte na najnowszych technologiach. Zdaniem obserwatorów rynku, po wielu latach zaniedbań, Polska ma szansę zbudować jedną z najnowocześniejszych sieci telekomunikacyjnych na świecie. Modernizacja przebiega wg zasady "z góry do dołu", co oznacza, że w pierwszej kolejności tworzona jest nowoczesna łączność międzynarodowa i międzymiastowa. Wielkie koncerny - AT&T, Alcatel, Siemens czy Ericsson - na ogromnych często wielopoziomowych stoiskach zaprezentowały w Łodzi bogate oferty, chcąc podkreślić swój udział w rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.

Nowe trendy, które łatwo można zaobserwować, to rozszerzająca się oferta sprzętu dla powstającej cyfrowej telefonii komórkowej GSM, pojawienie się w ofertach firm telekomunikacyjnych rozwiązań dla Internetu. Ponadto, coraz więcej firm, znanych przede wszystkim z działalności w branży komputerowej, bierze udział w łódzkiej wystawie. W tym roku były to m.in.: ATM, Autocomp Electronic , BPS, Computex Telecommunication, Decsoft, Lamed, MOD-TAP, Mescomp i Medicomp.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tym razem rozdano medale targowe. Do konkursu zgłoszono 26 wyrobów, w tym cyfrowe centrale dla wsi i małych miast, sekretarki i aparaty telefoniczne, a także telefon "nagłowny" oferowany przez firmę Citycom Polska, modem multimedialny COMTEL 2, w pełni ekranowany system okablowania strukturalnego MOD-TAP, radiowy system ruchomej transmisji danych MOBITEX, system automatycznego rozliczania abonentów SARA, opracowany przez informatyków z Kielc, HDSL Watson firmy BPS - nowy system umożliwiający świadczenie szerokopasmowych usług telekomunikacyjnych przy wykorzystaniu istniejących przewodów miedzianych.

Medale Intertelecom '96

 1. Freeset

 2. Cyfrowy system telefonii bezprzewodowej typu komórkowego w standardzie DECT

 3. Ericsson

 4. MOBITEX

 5. Radiowy System Ruchomej Transmisji Danych

 6. Telbank S.A.

 7. Sara

 8. System Automatycznego rozliczania abonentów

 9. Altar

 10. DGT-PCM4

 11. Cyfrowy system zwielokrotnienia łączy

 12. DGT

 13. COMTEL 2

 14. Modem multimedialny

 15. Compol II

TOP 200