Pod skrzydłami Microsoftu

Microsoft przejął od Great Plains Software Polska (GPS Polska) prawa do dystrybucji oraz prawa autorskie do lokalizacji oprogramowania do wspomagania zarządzania Microsoft Business Solutions Great Plains.

Microsoft przejął od Great Plains Software Polska (GPS Polska) prawa do dystrybucji oraz prawa autorskie do lokalizacji oprogramowania do wspomagania zarządzania Business Solutions Great Plains.

Dawny polski oddział - przejętej w 2001 r. - firmy Great Plains Software stanie się tym samym jednym z wielu partnerów Business Solutions w Polsce. Rok później Microsoft przejął firmę Navision, na bazie której stworzył dział Microsoft Business Solutions. Nie mógł jednak wchłonąć polskiego oddziału ze względu na strukturę własnościową tej spółki, która aż do teraz miała prawo do dystrybucji produktów dawnego Great Plains Software.

Spółka Great Plains Software Polska - na podstawie podpisanej umowy z Microsoftem - będzie dostarczała MBS usługi i wykonywała prace rozwojowe, w tym lokalizacyjne dotyczące rozwiązań MBS Great Plains. Jesienią tego roku ma pojawić się w Polsce ósma wersja tego systemu wspomagającego zarządzanie. GPS Polska ma także oferować wsparcie dla partnerów i użytkowników systemów Microsoft Business Solutions Great Plains.

Great Plains Software Polska jeszcze w tym miesiącu zamierza zmienić nazwę na Solemis Group.


TOP 200