Pod duńską banderą

CrossComm Poland zmienił nazwę, jednak zakres działalności firmy nie ulegnie zmianie.

CrossComm Poland zmienił nazwę, jednak zakres działalności firmy nie ulegnie zmianie.

Od czerwca br. połączone duński Olicom A/S i amerykański CrossComm Corp. działają jako Olicom Group. Duńska firma przejęła CrossComm za około 90 mln USD.

„Jednym z głównych powodów, który zdecydował o tym, że Duńczycy chcieli kupić CrossComm, był fakt, że niedaleko, w Polsce działa 100-osobowy zespół informatyków zajmujących się badaniami i tworzeniem systemów do zarządzania sieciami i oprogramowania dla routerów” – mówi Wojciech Bendyk, dyrektor handlowy Olicom Poland. Spośród 800 pracowników Olicom na świecie, 100 pracuje w Polsce.

Działający od 1991 r. CrossComm Poland zmienił nazwę na Olicom Poland. Nie zmieniona pozostała jednak jego struktura i profil działalności, chociaż zwiększy się nacisk na dystrybucję sprzętu, głównie poprzez istniejącą już sieć partnerów. Połączone zostały struktury sprzedaży, serwisu i rozszerzona gama produktów.

W Polsce CrossComm, oprócz badań i tworzenia oprogramowania, od niedawna zajmuje się także sprzedażą, działaniami marketingowymi i serwisem urządzeń CrossComm dla krajów Europy Wschodniej. Obecnie obejmie to także sprzęt Olicom, w tym: karty Token Ring, Ethernet i ATM, mosty Token Ring, przełączniki Token Ring i Ethernet oraz osprzęt dla tego typu sieci. Do tej pory w ograniczonym zakresie sprzęt Olicomu dystrybuowały Computer 2000 i Westenberg Polska.

Olicom i CrossComm specjalizują się w produktach umożliwiających migrację z sieci Token Ring do ATM. Przedstawiciele Olicom Poland twierdzą, że produkty obu firm nie konkurują ze sobą. Pierwsza dostarcza głównie huby i karty sieciowe i inne urządzenia dla sieci Token Ring, ATM i Ethernet, a druga urządzenia do budowy sieci szkieletowych (tzw. back-bone) oraz oprogramowanie do zarządzania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200