Poczta na zakupach

Poczta Polska SA rozstrzygnęła kilka przetargów na dostawę sprzętu komputerowego.

Poczta Polska SA rozstrzygnęła kilka przetargów na dostawę sprzętu komputerowego.

2 tysiące komputerów kupiła łącznie Poczta Polska SA w drugim półroczu br. Sprzęt ten trafi – jak poinformował Krzysztof Miksza, dyrektor biura informatyki centralnego zarządu Poczty Polskiej SA – do okręgowych i rejonowych urzędów pocztowych. Tam będzie wykorzystywany w systemach Przelew, wspomagającym rozliczenia Poczty z bankami, kartoteka RTV, obsługującym abonentów radia i telewizji, a także finansowo-księgowych oraz Kadry i Płace.

Dwa z trzech organizowanych przez Pocztę przetargów w trybie zapytania ocen wygrał Prokom Software. Za sumę 5,5 mln zł gdyńska firma dostarczy Poczcie jeszcze w tym roku komputery IBM i Optimusa. Samodzielnie startujący w przetargu Dell Computer sprzeda natomiast Poczcie Polskiej serwery z procesorami Intela. Jak wyjaśniali przedstawiciele Poczty, do końca grudnia br. ma być rozstrzygnięty przetarg na dostawę drukarek do tej instytucji.

Z nieoficjalnych informacji natomiast wynika, że Poczta wybrała już dostawcę pilotowego systemu monitorowania przesyłek pocztowych EDI. Najprawdopodobniej Unisys Polska wyprzedził swoich konkurentów - firmy Siemens-Nixdorf, Alcatel i NCR, których oferty były rozważane przez Pocztę, i przedstawicieli funduszu PHARE, a także tych, którzy ze względów formalnych nie zostali zaakceptowani, czyli Prokom, IBM, Hewlett-Packard i konsorcjum ATM, Hector, Signum i Diatel. Przedstawiciele funduszu PHARE, z którego finansowany jest system monitorowania przesyłek, mieli zaakceptować lub odrzucić wybór Poczty Polskiej już w listopadzie. Obecnie mówi się, że ostateczna decyzja zapadnie dopiero w połowie grudnia br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200