Poczta firmowa - własny serwer czy usługa zewnętrzna

Jakiej poczty potrzebujemy

Wśród omówionych sposobów na działanie firmowej poczty, każdy ma swoje plusy i minusy. Ponieważ firmy mają indywidualne podejście do biznesu i usług IT, to należy najpierw dobrze określić czego oczekuje się od poczty firmowej, by później wybrać rozwiązanie szyte na naszą miarę. Bez względu na to czy wyboru dokonuje mała (nawet jednoosobowa) firma, czy średnie lub duże przedsiębiorstwo, każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj usługi.

Poczta firmowa - własny serwer czy usługa zewnętrzna

Zakładanie nowej skrzynki pocztowej w panelu zarządzania usługi pocztowej home.pl.

"Z perspektywy użytkownika końcowego nie ma znaczenia, czy poczta znajduje się na serwerze fizycznym, w lokalizacji firmy, czy też na serwerze wirtualnym u dostawcy IaaS. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być raczej determinowany modelem biznesowym , strategią firmy i oczekiwaną efektywnością pracy." - podsumowuje Janusz Figurski z GTS.

Zobacz również:

  • Apple zrezygnowało z macOS Server
  • Apple zaprezentuje Maca Pro z układem Apple Silicon w 2023 roku
  • Amazon instaluje kamery AI do monitorowania swoich kierowców

Źle dobrane rozwiązania skutkują później niedostateczną funkcjonalnością lub wyczerpaniem zasobów. Wtedy zazwyczaj zapada decyzja o migracji na inne rozwiązanie. Niestety, niesie to za sobą dodatkowe koszty. Dlatego zawczasu warto oszacować przyszłe nasze potrzeby pocztowe.


TOP 200