Poczta dla Solarisa

SunSoft wprowadził kolejną wersję serwera pocztowego Solstice Internet Mail 2.0.

SunSoft wprowadził kolejną wersję serwera pocztowego Solstice Internet Mail 2.0.

SunSoft, producent Solarisa, wprowadził na rynek nową wersję serwera pocztowego Solstice Internet Mail Server 2.0. Jest to wydajne rozwiązanie umożliwiające maksymalnie obsługę 1800 równoczesnych połączeń z klientami pocztowymi.

Solaris Internet Mail Server wyposażony został w możliwość obsługi standardu IMAP4 (Internet Message Access Protocol v4), który pozwala użytkownikom na większą elastyczność w przesyłaniu i odbieraniu poczty elektronicznej. Realizowane jest to na bazie modelu przetwarzania rozproszonego, w którym większość operacji wykonywanych jest na maszynie serwera. Nowy serwer pocztowy obsługuje wszystkie tryby pracy IMAP4, tzn. on-line, off-line i tryb rozłączany.

W pierwszym z nich korespondencja znajdująca się na serwerze przetwarzana jest przez oprogramowanie klienta pocztowego bezpośrednio na nim. Listy nie są transmitowane przez sieć na stacje lokalne, a użytkownik operuje bezpośrednio na odległej skrzynce pocztowej.

W drugim trybie, off-line, listy w całości przenoszone są z serwera na komputer lokalny (czyli tak jak zazwyczaj). Przeniesione już listy mogą (ale nie muszą) być skasowane z serwera. Za organizację zawartości lokalnej skrzynki pocztowej odpowiedzialne jest oprogramowanie klienta pocztowego. Tryb ten najczęściej wykorzystywany jest przez użytkowników na stałe przypisanych do określonej stacji roboczej.

W ostatnim z trybów, rozłączanym, oprogramowanie łączy się z serwerem, kopiuje wszystkie lub wybrane listy do pamięci podręcznej i przerywa połączenie z serwerem. Użytkownik czyta, segreguje i przygotowuje listy lokalnie. W trakcie następnego połączenia zawartość skrzynki pocztowej jest synchronizowana z zawartością znajdującą się w lokalnej pamięci podręcznej. Podejście takie pozwala utrzymywać skrzynkę pocztową na serwerze z możliwością dostępu do niej z różnych stanowisk.

Istotne jest także to, że w trybach on-line i rozłączanym rozwiązanie oparte na IMAP4 oferuje odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Odpowiedzialność za utrzymanie skrzynki użytkownika leży bowiem po stronie bezpiecznego serwera.

SIMS 2.0 wyposażony jest także w obsługę protokołu POP3, co pozwala mu komunikować się z takimi klientami pocztowymi, jak Eudora, Pegasus i klienci zawarci w przeglądarkach Internet Explorer i Netscape Navigator.

<hr size=1 noshade>Solstice Internet Mail Server 2.0

Producent: SunSoft

http://www.sun.com/sims

Dystrybutor: Clico, Kraków

al. 3-go Maja 7

tel. (+12) 32 51 66

http://www.clico.krakow.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200