Poczta bez wymagań

NTMail jest tanim i prostym w obsłudze rozwiązaniem do tworzenia wydajnych serwerów poczty elektronicznej. Oferuje funkcje podobne do popularnego oprogramowania SendMail.

NTMail jest tanim i prostym w obsłudze rozwiązaniem do tworzenia wydajnych serwerów poczty elektronicznej. Oferuje funkcje podobne do popularnego oprogramowania SendMail.

Większość firm korzysta już z poczty elektronicznej. Nie wszystkie jednak decydują się na rozbudowane rozwiązania serwerów pocztowych, zawierające także funkcję pracy grupowej, obsługę kalendarza czy terminarz, oparte na Lotus Notes czy Microsoft Exchange. Niektórym wystarczą systemy znacznie prostsze, a jednocześnie tańsze. Taką alternatywę może stanowić system NTMail brytyjskiej firmy Gordano.

Rachunek kosztów

W porównaniu do wspomnianych serwerów rozwiązanie to jest co najmniej pięć razy tańsze w przeliczeniu na jednego obsługiwanego użytkownika (odpowiednio ok. 10 USD wobec 50 USD). Serwer NTMail jest także łatwiejszy w instalacji i użytkowaniu, a do poprawnej pracy potrzebuje mniej rozbudowanej konfiguracji sprzętowej. Według danych przedstawionych przez producenta, pojedynczy serwer NTMail może obsłużyć nawet do 75 tys. użytkowników. NTMail może także pracować na kilku serwerach - co zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa szczególnie w zakresie ciągłości działania. Użytkownicy mogą być przydzielani do poszczególnych serwerów.

Klient ubogi

NTMail oferuje zakres funkcji zbliżony do popularnego rozwiązania SendMail, znanego ze środowiska Unix i dostępnego także w wersji dla Windows NT. Produkt firmy Gordano obsługuje szeroki zakres popularnych protokołów pocztowych (np. SMTP, POP3, IMAP), pozwalając na korzystanie z dowolnego klienta pocztowego, w tym także MS Outlook. Dołączony standardowo klient ma małe możliwości i jego praktyczne stosowanie nie jest dob-rym rozwiązaniem. Nie ma w nim możliwości dołączania załączników, tworzenia książki adresowej i kilku innych niezbędnych funkcji.

Instalacja programu jest wyjątkowo łatwa. Nie wymaga ręcznej edycji plików konfiguracyjnych i może być przeprowadzona przez osobę bez specjalnych kwalifikacji administratora. Dodatkową kontrolę nad funkcjonowaniem serwera, w tym zmianę interfejsu czy filtrowania przesyłek, można uzyskać poprzez użycie skryptów języka Meta Mail Language (MML). Do programu można dokupić wiele dodatkowych modułów: do usuwania niechcianych przesyłek reklamowych (JUCE - Junk and Unsolicited Commercial E-mail), wykrywania wirusów i oczyszczania z nich przesyłek (Virus Scanner Manager), zaawansowane narzędzie do przeszukiwania archiwów pocztowych (eSARAH - e-mail Search and Retrieval Archieve Handler), dzięki któremu można tworzyć archiwa pocztowe na osobnych serwerach (co może być istotne, gdy potrzebne jest ich dodatkowe zabezpieczenie).

--------------------------------------------------------------------------------

NTMail 5.0

Producent: Gordano Ltd.,http://www.ntmail.co.uk

Platformy: NT

Cena: od 495 USD (10 użytkowników) do 3995 USD (nieograniczona liczba użytkowników); moduły dodatkowe - 495 USD każdy


TOP 200