Poczta Polska zapowiada przetarg mający przyspieszyć cyfryzację jej usług

Po podpisaniu na początku tego miesiąca przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe umowy ze spółką Integrale IT na zbudowanie klastra obliczeniowego, ten przetarg ogłoszony w ostatnich dniach przez polskiego operatora pocztowego może przejść do historii jako jedno z największych przedsięwzięć tego rodzaju.

Poczta Polska

Pandemia koronawirusa przyspieszyła konieczność przeprowadzenia w tej firmie pewnych procesów, m.in. cyfryzacji usług, stąd konieczność przeprowadzenia takiego przetargu. Poczta Polska ogłosiła więc postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na zakup licencji wsparcia technicznego oraz wsparcia do usług pakietów biurowych, poczty elektronicznej oraz oprogramowania do posiadanych już stacji roboczych i serwerów.

Poczta użytkuje na co dzień takie produkty jak firmowa poczta elektroniczna, wideokonferencje, dokumenty w chmurze, pakiety biurowe. Przedmiotem obecnego przetargu jest sprzedaż i dostarczenie oprogramowania z licencjami na czas nieokreślony i z prawem do uaktualniania, udostępnienie pakietów subskrypcji usług standardowych i oprogramowania, zapewnienie standardowych pakietów usług hostowanych i platformowych oraz standardowych usług wsparcia do powyższych produktów, jak również zapewnienie dodatkowych pakietów wsparcia technicznego w łącznej liczbie godzin 600 w okresie trwania umowy.

Zobacz również:

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. W swoim zakresie ma zabezpieczyć produkty i usługi na potrzeby Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej S.A. tj. produkty i usługi dla Poczty Polskiej S.A., Banku Pocztowego S.A. oraz Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.

Należy pamiętać z jakim olbrzymim przedsiębiorstwem mamy to czynienia. Poczta Polska jako największy operator logistyczny, a zarazem największy pracodawca w kraju z siecią liczącą sobie ok. 7,5 tys. placówek, zatrudniają ok. 80 tys. osób i jest właścicielem olbrzymiego majątki IT, w skład którego wchodzi ponad 40 tys. komputerów, 20 tys. tabletów do obsługi przesyłek, ponad 8 tys. serwerów oraz około 500 aplikacji i różnego typu oprogramowania IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200