Poczta Oracle'a

Oracle wkracza na rynek aplikacji poczty elektronicznej i pracy grupowej z oprogramowaniem InterOffice.

Oracle wkracza na rynek aplikacji poczty elektronicznej i pracy grupowej z oprogramowaniem InterOffice.

Po raz pierwszy w Polsce Oracle zaprezentuje swój system do obsługi poczty elektronicznej i pracy grupowej - InterOffice. Zastąpi on dotychczas oferowaną aplikację pocztową - OracleOffice. Pierwsza jego wersja 4.05, jeszcze bez modułu obiegu dokumentów, pojawiła się na rynku w ub.r. InterOffice zawiera także obsługę list dyskusyjnych, terminarz i narzędzia do zarządzania dokumentami i zasobami adresowymi. Najnowsza wersja 4.1, już z modułem workflow, jest jeszcze w fazie testów beta. Spolonizowano wersję 4.05, a najprawdopodobniej na jesieni br. pojawi się także InterOffice 4.1 po polsku. "Oprogramowanie InterOffice ma być bezpośrednią konkurencją dla Notes, dlatego też jego cena będzie zbliżona do ceny aplikacji Lotus Development" - twierdzą przedstawiciele Oracle'a Polska.

W Polsce do tej pory nie ma ani jednej instalacji tego oprogramowania, chociaż - jak zapewniają przedstawiciele producenta - wkrótce zostanie ono zaimplementowane w polskim oddziale Volkswagena. Producent samochodów podpisał z Oracle porozumienie na zakup InterOffice 4.05. InterOffice posiada także rozbudowane narzędzia internetowe: automatyczne publikowanie dokumentów na serwerach WWW oraz obsługę wirtualnych grup roboczych, których członkowie znajdują się w różnych miejscach na świecie. W zakresie zarządzania dokumentami i ich obiegiem wprowadzono tzw. protokół "check in and check out", który pozwala sprawdzać, czy nie dokonano w nich zmian. Wersja 4.1 umożliwia również definiowanie procesów obiegu dokumentów i egzekwowania w następstwie określonych działań użytkowników zgodnych z tymi procesami. Służy do tego celu moduł Workflow Builder.

Oprogramowanie to jest zintegrowane i współpracuje jedynie z relacyjną bazą danych Oracle 7. Serwer komunikacyjny InterOffice jest w rzeczywistości aplikacją bazodanową. Oznacza to m.in. że raz wysłana wiadomość automatycznie jest umieszczana w bazie danych Oracle'a, jak również daje możliwość współdzielenia, wymiany i zarządzania dowolnymi informacjami (tekstami, obrazami, plikami wideo itp.) w sieciach lokalnych i rozległych. Wersje klienckie tej aplikacji dostępne są na komputery sieciowe (NC), jak również na platformy PC, Macintosh, Unix, systemy Motif i terminale znakowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200