Początek procesu AMD kontra Intel odłożony do 2010 r.

Proces jaki firma AMD wytoczyła Intelowi kilka lat temu (oskarżając koncern między innymi o stosowanie praktyk monopolistycznych i manipulowanie rynkiem procesorów) może się zacząć dopiero w lutym 2010 r.

AMD złożył pozew przeciwko Intelowi dokładnie w czerwcu 2005 r. Data rozpoczęcia się procesu była od tego czasu wielokrotnie zmieniana. Według poprzednich ustaleń, proces miał wreszcie ruszyć w kwietniu 2009 r. Teraz okazuje się, że będzie to prawie rok później. Skarga AMD będzie rozpatrywana przez U.S. District Court for the District of Delaware.

AMD oskarża firmę Intel o przekupywanie co najmniej 38 producentów sprzętu komputerowego działających w Północnej Ameryce, Azji i Europie (takich jak Dell, Sony, Gateway i Hitachi), starając się je przekonać aby stosowały jej procesory i chipsety.

Zobacz również:

Intel miał nawet grozić producentom różnego rodzaju sankcjami, jeśli te zdecydują się używać lub sprzedawać rozwiązania AMD. Firma była w ostatnich latach oskarżana wielokrotnie o stosowanie praktyk monopolistycznych. I tak np. w zeszłym tygodniu Korea Fair Trade Commission nałożyła na Intel karę w wysokości 25 mln USD za różnego rodzaju praktyki zmierzające do zdominowania rynku procesorów w Korei. Intel odwoła się prawdopodobnie od tego wyroku do sądu wyższej instancji.


TOP 200