Po przejęciu przez WITTENSTEIN, baramundi rozwija działalność

Firma baramundi software AG została przejęta przez WITTENSTEIN SE, a prawie jednocześnie ogłosiła plany rozbudowy kanałów dystrybucji produktów w Polsce oraz wejścia na rynek amerykański.

Uwe Beikirch i Dr. Dirk Haft podpisują umowę o przejęciu baramundi software przez WITTENSTEIN SE. Źródło: WITTENSTEIN SE.

Producent rozwiązań w zakresie zarządzania urządzeniami końcowymi baramundi software AG został przejęty przez inną niemiecką firmę WITTENSTEIN SE działającą w branży techniki napędowej i pomiarowej. Jak zapewniają przedstawiciele baramundi software, firma będzie jednak prowadzić swoją działalność niezależnie. WITTENSTEIN przejął 100% akcji baramundi za sumę, która nie została ujawniona.

„WITTENSTEIN SE w pełni wspiera naszą dotychczasową strategię rozwoju, dzięki czemu możemy dalej inwestować w dywersyfikację oferowanych przez nas produktów oraz ich rozpowszechnianie na rynkach całego świata. Będziemy mogli poszerzyć działalność o nowe obszary, takie jak internet rzeczy i czwarta rewolucja przemysłowa” mówi Uwe Beikirch, członek zarządu baramundi software AG.

Zobacz również:

  • Dla tych funkcji firmy powinny zaktualizować iPhone'y do iOS 16
  • e-Ankiety od Asseco do zdalnego kontaktu z pacjentami

Rozbudowa kanałów dystrybucji w Polsce

baramundi software AG postanowiła rozbudować pośredni kanał dystrybucji produktów w Polsce. Utworzone zostało nowe stanowisko specjalisty odpowiedzialnego za wspieranie istniejących firm partnerskich oraz rozwijanie sieci dystrybucyjnej. Objął je Christian Kaufmann, który pracuje w baramundi software od początku 2015 roku. Do zakresu jego obowiązków należy „tworzenie i rozbudowywanie międzynarodowej sieci partnerskiej oraz rozwijanie trwałych relacji handlowych z partnerami dystrybucyjnymi”.

„Za cel wyznaczyliśmy sobie dalszy wzrost na polskim rynku oraz umocnienie na nim naszej pozycji. Chcemy rozbudować sieć partnerów dystrybucyjnych i poszerzyć ją o nowe firmy, które zajmą się sprzedażą rozwiązania do ujednoliconego zarządzania urządzeniami końcowymi, baramundi Management Suite” powiedział Christian Kaufmann.

Apetyt na rynek USA

Na początku kwietnia 2017 roku baramundi otworzyła nowy oddział we Framingham USA. Jest to trzecie biuro firmy, po siedzibie głównej w Augsburgu oraz oddziale w Wiedniu.

„Szczegółowe analizy wykazały, że w Stanach Zjednoczonych istnieje zapotrzebowanie i ogromny potencjał rynkowy dla naszego rozwiązania. W ostatnich latach udało nam się pozyskać wielu nowych klientów w Europie oraz tym samym ugruntować i rozbudować naszą pozycję na rynku w zakresie ujednoliconego zarządzania urządzeniami końcowymi” mówi Uwe Beikirch, członek zarządu baramundi software AG.

Próba wejścia na rynek amerykański to kosztowna inicjatywa. Można się domyślić, że WITTENSTEIN SE zdecydował się zainwestować w takie rozszerzenie aktywności baramundi, bo jeśli zakończy się ono sukcesem to zyski mogą być znaczące.

Bawarska firma baramundi software AG powstała 17 lat temu. Obecnie zatrudnia ponad 140 pracowników, a według jej przedstawicieli w ostatnich latach odnotowuje systematyczny wzrost obrotów na poziomie powyżej 20%.

WITTENSTEIN SE to firma mechatroniczna należąca do grupy składającej się z 7 niemieckich producentów działających w branżach nowoczesnych technologii wytwarzania mikro-motorów, napędów znajdujących zastosowanie w lotnictwie, implantów lub sensorów wykorzystujących nanotechnologie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200