Po pracę do IBM Polska

Jeszcze w tym roku w IBM Polska znajdzie zatrudnienie ponad 100 osób. W ciągu najbliższych czterech lat firma zamierza zwiększyć obroty i podwoić liczbę pracowników.

Jeszcze w tym roku w IBM Polska znajdzie zatrudnienie ponad 100 osób. W ciągu najbliższych czterech lat firma zamierza zwiększyć obroty i podwoić liczbę pracowników.

Aby ten cel osiągnąć, chce rokrocznie zatrudniać co najmniej 100 osób. Do roku 2006 IBM Polska planuje także dwukrotne zwiększenie liczby pracowników działów usługowych - IBM Global Services i IBM Business Consulting Services. Obecnie zatrudniają one odpowiednio: 230 i 130 osób.

Zwiększenie zatrudnienia to jeden z elementów nowej strategii na rynku polskim, która - jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do firmy - zostanie oficjalnie przedstawiona w połowie kwietnia br. Być może w ten sposób IBM zamierza konkurować ze swoim największym rywalem na rynku polskim - Hewlett-Packard Polska. Firma ta, po połączeniu z Compaq Computer Polska, jest pod względem obrotów w Polsce trzykrotnie większa niż IBM.

Wielka kampania rekrutacyjna została zainaugurowana w prasie już trzy tygodnie temu. IBM Polska szuka fachowców niemal wszystkich specjalności: od programistów i specjalistów ds. sieci, po kierowników projektów i specjalistów ds. marketingu.

Chyba po raz pierwszy w historii działalności IBM w Polsce firma nie adresuje ogłoszeń jedynie do doświadczonych fachowców. Co najmniej 10% stanowisk oferowanych w 2003 r. stworzono z myślą o absolwentach szkół wyższych. Aby dotrzeć do tej grupy, IBM Polska planuje uczestnictwo w targach pracy i wprowadzenie nowego programu praktyk dla studentów.


TOP 200