Po e-mail jednak z dowodem?

Przegłosowana przez Sejm ustawa telekomunikacyjna została odebrana z ulgą. Ostatecznie wykreślono z niej bowiem szereg zapisów niekorzystnych zarówno dla operatorów jak i konsumentów. Polskie portale zwracają jednak uwagę na problemy z interpretacją nowego prawa. Mimo zapewnień Ministerstwa Infrastruktury – z treści przyjętego aktu wciąż nie wynika jaki jest np. status poczty elektronicznej.

W oświadczeniu wydanym przez Onet i Interię czytamy: „Ustawa nie rozstrzyga jednoznacznie czy usługi takie jak: poczta elektroniczna, czaty internetowe czy komunikatory internetowe są usługami telekomunikacyjnymi. Ministerstwo Infrastruktury opublikowało wprawdzie na stronach internetowych opinię, że takie usługi nie są usługami telekomunikacyjnymi, jednakże z powodu braku odpowiednich zapisów w ustawie, nie jest to prawnie wiążąca wykładnia”.

Brak jednoznacznej interpretacji przywraca widmo konieczności legitymowania się dokumentem tożsamości podczas rejestracji konta poczty elektronicznej. Przedstawiciele Onetu i Interii spotkali się wczoraj z ministrem Wojciechem Hałką, aby przedyskutować te problemy. Wnioski ze spotkania zostały przekazane do Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz marszałkom Sejmu i Senatu, który zajmie się teraz ustawą. Portale chcą aby jak najszybciej zostały przeprowadzone odpowiednie ekspertyzy prawne, a do ustawy wprowadzona została poprawka.

Zobacz również:

  • Mniej czasu na zbudowanie takiej potęgi potrzebował tylko Facebook
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200