Po Btrieve, Pervasive.SQL

Pervasive Software zrywa z przeszłością i zwraca się w stronę zastosowań internetowych.

Pervasive Software zrywa z przeszłością i zwraca się w stronę zastosowań internetowych.

Przez wiele lat Novell łączył bazę danych Btrieve ze swoim sieciowym systemem operacyjnym Net-Ware. Twórcy Btrieve odzyskali prawa do swojego produktu. Założona przez nich firma Pervasive Software zamierza mocniej wejść na rynek baz danych do obsługi aplikacji wbudowanych i internetowych. Jej produkty mają być dostępne większej liczbie systemów operacyjnych.

Pervasive Software ogłosiła, że przestaje wspierać Btrieve 6.15 i wprowadza nową wersję relacyjnej bazy danych Pervasive.SQL 7.0. Jest ona zgodna wstecz z Btrieve, zapewnia jednak lepsze możliwości dzięki zastosowaniu obsługi wielowątkowości w mikrojądrze i optymalizacji specyficznej dla każdego z systemów operacyjnych, na których będzie działać. Według firmy, program instalacyjny InstallScout ułatwia instalację i integrację bazy z istniejącymi aplikacjami Btrieve.

Uproszczenia w administrowaniu bazą - automatyczne dopasowywanie rozmiarów plików do wielkości zasobów danych i równoważenie indeksów, programowalne konfiguracje oraz wspomaganie pracy ciągłej - w zasadzie eliminują potrzebę zatrudniania administratora bazy, a więc zmniejszają koszty jej użytkowania. Pozwalają również na włączenie bazy w dedykowane aplikacje "wbudowane", przeznaczone do pracy ciągłej.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200