Płyta w 2 minuty

SW-240B to nowy model nagrywarki CD-R/RW Samsunga. Urządzenie potrafi zapisywać dane na płytach CD-R z prędkością 40x.

SW-240B to nowy model nagrywarki CD-R/RW Samsunga. Urządzenie potrafi zapisywać dane na płytach CD-R z prędkością 40x. Nagrywanie płyt wielokrotnego zapisu (CD-RW) może odbywać się z maksymalną prędkością 12x, zaś dane z płyt odczytywane są z 40-krotną prędkością. Urządzenie dysponuje także dużym buforem danych o pojemności 8 MB. Średni czas dostępu do danych podczas odczytu wynosi 100 ms.

Zastosowany w nowym napędzie Samsunga system DVA (Dynamic Vibration Absorber) eliminuje większość drgań spowodowanych dużą prędkością obrotową umieszczonych wewnątrz wypalarki płyt. Dzięki temu urządzenie pracuje bardzo cicho.

Nagrywarka obsługuje standard Mount Rainier. Jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie użytkownikom pracy z napędem i zwiększenie jego niezawodności. Do najważniejszych ulepszeń w Mount Rainier można zaliczyć: wprowadzenie podziału nagrywanych nośników na 2- kilobajtowe bloki i zapobieganie błędom zapisu na poziomie sprzętowym.

Producent nie podał na razie informacji, czy nagrywarka będzie mogła pracować w trybie UDMA. Nie ujawniono także ceny urządzenia.

Więcej informacji:

http://www.samsungelectronics.com


TOP 200