Plus GSM wprowadziła usługę szybkiej transmisji danych

Dzięki wykorzystaniu technologii HSCSD transmisja danych realizowanych w sieci GSM zostanie przyspieszona do 38400 b/s.

Operator telefonii komórkowej Plus GSM wprowadził do oferty usługę transmisji danych, wykorzystującą technologię High Speed Circuit Switch Data (HSCSD).

Technologia HSCSD pozwala na czterokrotne zwiększenie prędkości transmisji danych w sieci GSM, do 38400 b/s. Standardowo sieci te pozwalają na przesyłanie danych z prędkością 9600 b/s.

Nowa usługa dostępna będzie w ramach oferty Dane i Dane Plus. Nie zmienia się koszt aktywacji tych usług ani opłata abonamentowa i za połączenie. Klientom korzystającym z usługi w standardzie HSCSD udostępniono nowy numer dostępowy - 123 - umożliwiający komunikację z Internetem z przepustowością 38400 b/s. Nadal dostępny jest numer 321, ale umożliwia on przesyłanie danych z prędkością 9600 b/s.

Szybka transmisja danych początkowo będzie dostępna tylko dla użytkowników telefonów Nokia Communicator 9110 i Nokia 7110 i to z maksymalnym transferem rzędu 14 400 b/s. Większą przepustowość mają zapewnić nowe telefony, które będą stopniowo pojawiać się na rynku.

Usługa szybkiej transmisji danych jest kolejnym etapem rozwoju sieci Plus GSM. Wcześniej firma wprowadziła już technologię tzw. Sieci Inteligentnej i WAP.

* - więcej w CW 12/2000 z 20 marca br. w dziale Sieci

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200